Dovoz vozu z EU

Ceny aut na Německém trhu bývají poslední dobou příjemně nižší než ceny srovnatelných aut na trhu v ČR. Navíc nákupem v zahraničí získáte několikanásobně širší nabídku. Záleží samozřejmě na modelu vozu a jeho parametrech. Také je známo, že ojetá auta z Německa jsou mnohem kvalitnější, než v našich autobazarech. Mají lepší technický stav a nižší opotřebovanost interiéru.

Ale i zápory takového obchodu : Shánět vhodnou ojetinu na vlastní pěst je ošemetná věc. Pokud nemáte osobní vazbu na důvěryhodnou osobu v Německu, která by vám ojeté auto sama nabídla nebo doporučila, pak takový obchod přináší mnoho rizik. Pokud s sebou nevezmete zkušeného automechanika nebo osobu, která se v autech vyzná, můžete se po dovezení vozidla dočkat zklamání při objevení skrytých závad. Výhodnější je proto využít naší nabídky, která zajišťují dovoz ojetého aut z Německa.

Komplet – EU

Máte-li v úmyslu převážet auto po vlastní ose.

Garance pevné ceny bez skrytých poplatků

Proto jsme stanovili cenu za naši práci a čas na 14 500 Kč.

V ceně je zahrnuto:

 • Telefonické ověření vozidla v Německu, zjištění veškerých informací o vozu.
 • Rezervace vozu u prodejce.
 • Prověření celého vozidla.
 • Kontrola vozu diagnostikou, kontrola tloušťky a souměrnosti laku.
 • Nezávislé zhodnocení technického a optického stavu vozidla.    
 • Zkušební jízda s vozidlem.                                                                    
 • Kontrola veškerých identifikátorů vozidla a porovnání zda vše odpovídá provedené kontrole historie vozidla a dokladům od vozidla.
 • Tlumočení a asistence při podpisu kupní smlouvy u prodejce a na německých úřadech.
 • Vyřízení převozních čísel s pojištěním.

V ceně není zahrnuto:

 • Poplatky na německých úřadech  20 – 40 €
 • Převozní značku a pojištění 60 – 200 €
 • Náklady na dopravu ( účtujeme 5 Kč /km )

Standart – EU

Máte-li v úmyslu převážet auto autopřepravníkem.

Garance pevné ceny bez skrytých poplatků

Proto jsme stanovili cenu za naši práci a čas na 6 500 Kč.

V ceně je zahrnuto:

 • Telefonické ověření vozidla v Německu, zjištění veškerých informací o vozu.
 • Rezervace vozu u prodejce.
 • Prověření celého vozidla.
 • Kontrola vozu diagnostikou, kontrola tloušťky a souměrnosti laku.
 • Nezávislé zhodnocení technického a optického stavu vozidla.
 • Zkušební jízda s vozidlem.
 • Kontrola veškerých identifikátorů vozidla a porovnání zda vše odpovídá provedené kontrole historie vozidla a dokladům od vozidla.
 • Tlumočení a asistence při podpisu kupní smlouvy u prodejce

V ceně není zahrnuto:

 • Náklady na dopravu. ( účtujeme 13 Kč /km )
 • Pronájem autopřepravníku ( účtujeme 1500Kč )

Mini – EU

Dovoz vozu z EU

Do you speak English? Sprechen Sie Deutsch?
 – Tato služba je pro Vás

 • Náklady na dopravu. ( účtujeme 13 Kč /km )
 • Pronájem autopřepravníku ( účtujeme 1500Kč )

 

Jak probíhá celý proces?


1. Nejprve si musíme zavolat nebo si napsat pár emailů a zjistit, zda je reálné provedení vaší objednávky. Často se stává, že rozpočet na nákup vozidla nestačí vzhledem k požadovaným ujetým počtem kilometrů, rokem výroby, výbavou atd.
Pokud váš rozpočet umožňuje výběr alespoň 5 vozů nebo více, máte větší šanci pořídit relativně kvalitní vůz. Pokud váš rozpočet umožňuje výběr 1-2 vozy, rozpočet buď není dostačující, nebo parametry požadovaného automobilu jsou velmi přehnané a vůz ponese kvalitativní rizika.


2. Pokud dle bodu 1 existuje výběr z více vozů, zařadíme vaši objednávku do našeho objednávacího systému a stanovíme pro vás datum dovozu vámi vybraného vozu (v této fázi je nutné složit rezervační zálohu ve výši 1000 Kč). Tato záloha se odečítá z celkové částky, která následně bude účtována za kompletní provedenou službu.


3. Před samotným dovozem vozu s vámi bude uzavřena smlouva. Vozy vybíráme a rezervujeme zhruba 1-3 dny před odjezdem, protože pokud se vozy rezervují s delším termínem rezervace, je riziko, že se prodejce rozhodne prodat vůz ještě dříve než přijedeme.Veškeré vozy vyhledáváme přes web Mobile.de. Prověříme všechny vhodné vozy a zjistíme podrobnosti o stavu. Před cestou doporučujeme vybrat 3 vozidla – jedno jako hlavní a 2 jako náhradní. Obvykle žádáme o rezervaci hlavního vozidla před naším příjezdem.

Jak funguje naše služba

1. Na základě Vaší objednávky následuje společná cesta pro vůz do Německa, kde prověříme fyzický stav vozu, následuje prověření diagnostikou na skryté vady, skutečný stav km, zda vůz není kradený, zda nebylo bourané, atd.

2. Veškeré dohodnuté slevy při smlouvání ceny auta patří zákazníkovi, neúčtujeme si žádná % z prodeje vozu ani z dohodnutých slev. Proto ve výsledku můžete přijít k finanční úspoře.

3. Po podepsaní kupní smlouvy s prodejcem následuje společná cesta do ČR.

Nejčastěji kladené otázky

Otázka: Chci si nechat dovézt auto ze zahraničí. Jaké informace ode mě budete chtít prvotně vědět?
Odpověď:


Nejprve musíte alespoň zhruba vědět, jaký typ vozu chcete (značka, model, rok, počet najetých kilometrů, přibližně výbavu) a jakou finanční částku jste připraveni investovat do nákupu ojetého vozidla.

Otázka: A nakolik mně vyjde… Octavie II.?
Odpověď:


Toto je nejčastěji pokládaná otázka. Problém je však v tom, že není možné přesně odhadnout cenu auta! Cena jakéhokoli ojetého vozu silně závisí na čtyřech parametrech:

Rok výroby vozu. Rok výroby závisí na tom, jaký bude modelový rok (facelift). Tento parametr nejvíce ovlivňuje cenu automobilu! Každý rok se ojetý vůz zlevní … a čím je auto mladší, tím auto dražší bude.

Tachometr.
Čím více je najetých kilometrů, tím nižší cena auta je. Každých cca 20 tisíc km, ovlivňuje cenu svým vlastním způsobem. Pokud jde o najeté kilometry, je velmi důležité vzít v úvahu, že stav vozu nezávisí přímo na najetých kilometrech! Často existují auta s ujetými 100 000 km, které jsou mnohem opotřebovanější než například auta s ujetými 200 000 km.

Výbava vozidla
Existují výbavy, které zvyšují cenu vozidla o 500 až 1000 EUR i více. Například – panoramatická střecha, LED / xenon, kožený interiér nebo Alcantara, motor se zvýšeným výkonem, pohon všech kol … atd.

Stav vozidla. Stav exteriéru vozidla – stupeň opotřebení/ poškození vozidla, poškození laku, škrábance, promáčkliny atd). Stav interiéru vozidla – jako například textilie, kůže, plasty atd. Technický stav vozidla – opotřebení vstřikovačů, problémy s motorem, spojkou, převodovkou, elektronikou, brzdy atd.

Otázka: Kde a jak mužů vyhledat vozidla – porovnávat je a jejich ceny?
Odpověď:

Chcete-li vyhledat auto, doporučujeme použít www.mobile.de
Existují i ​​další stránky pro vyhledávání, jako např. www.autoscout24.de. auto.de, autosuche.de, autouncle.de anebo gaspedaal.nl. U tohoto vyhledávače je nevýhodou, že je pouze v holandštině. Na základě našich zkušeností, získaných v průběhu několika let, však můžeme jako jeden z nejlepších vyhledávačů doporučit www.mobile.de a to z hlediska největšího výběr aut. Stránky nabízejí nabídky z celé Evropy. Ale z naší praxe doporučujeme zvolit Německo a Nizozemsko.

Otázka: Vyplatí se dovoz vozu ze zahraničí?
Odpověď:

Ano, je jasné, že nákup a dovoz vozu z EU je výhodný z mnoha důvodů.

Úspora peněz se bude pohybovat v jistých případech v celkové částce mezi 10 až 20%, ve srovnání s podobnými vozidly v ČR. Technický stav vozu na evropském trhu je nesrovnatelný! Ve skutečnosti je to nejdůležitější faktor při nákupu vozidla v zahraničí. Obecně platí, že vůz s ujetými kilometry ve výši 200 tisíc v ČR zdaleka není to samé, jako auto se stejným nájezdem kilometrů v Německu nebo v Holandsku. Často vozy s najetými kilometry ve výši 200 tisíc i více po evropských silnicích vypadají ve velmi solidním stavu.

Otázka: Je pravda, že se i v zahraničí, stejně jako u nás, stáčejí km?
Odpověď:

V Německu i Nizozemsku se stáčení najetých kilometrů podle zákona rovná padělání, což je podvod. Stáčení km je kontrolováno úřady, stíháno a trestáno dle zákoníku obrovskými pokutami a dokonce i vězením! Ale i přesto se kilometry i v těchto zemích upravují.

Během čtyř let, kdy provozujeme naši firmu, jsme se sice nesetkali s vozem se stočenými km, ale to jen díky tomu, že dokážeme taková vozidla bezpečně vyfiltrovat a dostatečně prověřit.

Otázka: Co když vybraný vůz není tak ideální jako v inzerátu?
Odpověď:

Abychom se této situaci vyhnuli:

Nevybírejte varianty vozidel, jejichž cena je jasně pod tržní hodnotou. Nejde o výběr nejdražších aut. Vyberte si vždy možnosti vozu tak, aby existovalo 5 a více podobných možností, za stejnou nebo podobnou cenu. Potom bude vůz pravděpodobně v dobrém stavu. Pokud i tak ne, budeme mít na výběr mezi dalšími vozy.

Obvoláváme všechny vybrané vozy před odjezdem, pokud je dle prodejce vše v pořádku s vozem, tak ho rezervujeme (je třeba mít na paměti, že na dobu delší než 1 až 2 dny bez zálohy předem, téměř nikdo nechce rezervovat)

Otázka: Proč mám zaplatit zálohu 1000Kč?
Odpověď:

Zavoláme prodávajícímu, abychom zjistili všechny podrobnosti o voze.  Stává se, že je vůz prodaný a inzerát ještě nebyl smazán. Mluvíme s prodávajícím o stavu inzerovaného vozu – zjišťujeme předem např. některé nedostatky, po kterých je zřejmé, že nestojí za to zbytečně absolvovat cestu. Solidní prodejci otevřeně řeknou, že auto je po nehodě, po repasi nebo existují nějaké další vady, které nebyly v inzerátu uvedené (škrábance, promáčknutí, hluk motoru, převodovky, některé výrazné závady, atd.). Pokud jsou fota vozu v inzerátu matoucí, žádáme o další nafocení detailů. Zjišťujeme podrobnosti o nákupu vozu – dostupnost a úplnost všech nezbytných dokumentů, podrobnosti o exportním prodeji, podrobnosti o platebních metodách atd.


Všechny tyto a další informace musíme vždy zjistit před odjezdem.Pokud po obdržení informací od prodejce zjistíme, že vůz neodpovídá vašim požadavkům a dovoz nebude uskutečněn, můžete část zálohy ve výši 500Kč žádat zpět. 500Kč vám bude vyúčtováno (náklady za konzultace, strávený čas s vyhledáváním a telefonickým prověřováním atd).